Sádrokartonové systémy

Sádrokartonové systémy používáme v širokém využití suché výstavby v interiérech u novostaveb, rekonstrukcích, bytových opravách, občanských a průmyslových staveb.

Systémy suché vnitřní výstavby dokáží splnit nejnáročnější stavebně technické, konstrukční a estetické požadavky. Jejich výhodou je především rychlost výstavby, snadná zpracovatelnost, nízká hmotnost, malá dopravní a energetická náročnost a možnosti použití.

Při použití sádrokartonu jsou vyloučeny mokré procesy, což snižuje časovou náročnost a technologické prostoje a vybudované prostory je možné užívat po jejich dokončení. Snadná je instalace všech rozvodů, které mohou být prováděny současně s výstavbou.

Další nespornou výhodou sádrokartonu je ekologická nezávadnost, protože sádrokartonová deska je vyrobená z chemicky upraveného sádrového jádra opláštěného speciálním kartonem. Dá se tedy říci o sádře, že je to biologicky a ekologicky dokonalý stavební materiál. Hodnota pH je velice blízká lidské pokožce, také lépe přispívá k tepelné pohodě člověka. Zlepšuje zvukovou izolaci prostoru, reguluje vlhkost vzduchu v uzavřeném prostoru a řeší protipožární ochranu stavby.

Použiváme k práci stavební materiál značky RIGIPS, KNAUF, ROCKFON

Knauf

Fermacell

Rigips

Stomix

Baumit